24 січня виповнюється 65 років від дня народження відомої польської письменниці, поетеси, літературознавиці Барбари Космовської. Спочатку вона працювала вчителькою польської мови, зараз - викладачкою на кафедрі історії літератури в Поморському університеті.

  У 2002 році Б. Космовська написала один із найпопулярніших своїх творів - роман «Буба»  про дівчину, яка не слідує за новомодними тенденціями. Вона нагадує дівчину із сусідньої вулиці чи однокласницю. В образі героїні зібрані докупи дівчачі риси, багато в чому вона нагадує авторку.

  Письменниця у творах намагається бути щирою, не боїться на сторінках своїх книжок говорити про складні та болючі речі — розлучення батьків, першу закоханість, бідність і т. ін.. Авторка впевнена, що розуміння світу підлітків, пам'ять про власну молодість і особисті помилки — той спільний «простір», що зближує письменника та юних читачів. Вона змальовує героїв з симпатією і розумінням, часто — з гумором.

 Шановні юні читачі, книги популярної польської письменниці ви зможете знайти у відділі обслуговування користувачів-дітей Баштанської публічної бібліотеки.