Літературно – мистецький клуб «Роксолана»

25 січня 2018 року відбувся вечір-спомин «В.Висоцький: мить і вічність на срібних струнах»,  присвячений 80-ти річчю видатного співака, музиканта, актора, барда, класика авторської пісні Володимира Висоцького.

Ведуча заходу - Ірина Озерова познайомила «роксоланівців» з цікавими фактами з життя легендарного Володимира Висоцького, земний шлях якого тривав усього 42 роки. Але й за ці роки, відведені йому долею, він зробив досить для того, щоб стати легендою. Протягом зустрічі присутні з цікавістю переглянули фрагменти з вистави «Гамлет», відео «Крилаті вислови із кінофільмів за участю Висоцького» та прослухали неперевершені музично-поетичні твори «На Большом Каретном», «Я не люблю», «Я, конечно, вернусь» у виконанні Володимира Висоцького.

Нікого не залишили байдужими виступи місцевих музикантів - Віктора Коваленка, Юрія Мельника, Олександра Гапішка, Олександра Поліводи та Віталія Костенка, які виконали найвідоміші музичні твори Володимира Висоцького та пісенні композиції, присвячені його пам’яті. На вечорі прозвучали чудові вірші – присвяти легендарному барду, написані членами клубу Степаном Боголюком та Василем Шведовим.

Усі бажаючі мали нагоду переглянути книжкову виставку-інсталяцію «В.Висоцький: перерваний політ», література якої познайомила з життям та творчістю видатного актора, співака і поета.

 

 Літературно – мистецький клуб «Роксолана» працює в центральній районній бібліотеці з 2007 року. Це творче об’єднання, яке зібрало до свого кола любителів художнього слова, музики, мистецтва. Число його постійних членів зростає і налічує вже більше 40 чоловік. У клубу є свій статут, девіз, гімн та його очолює президент. Тематика засідань різноманітна, але завжди цікава їх учасникам. Це і авторські вечори , і презентації художніх виставок членів клубу та їх авторських видань, літературно - музичні вечори, вечори поезії та ін. Проведення виїзних засідань клубу стали вже традиційними і завжди викликають захоплення. Кожного року роксоланівці відвідують Миколаївський театр драми та музичної комедії. За роки існування клубу проведено більше 100 засідань.

Клуб «Роксолана» - це своєрідна мистецька лабораторія, під впливом якої сформувалась поетична та мистецька творчість, розкрився талант багатьох членів клубу. З-під пера талановитих «роксоланівців» вийшло чимало творів, зігрітих душевним теплом, позначених індивідуальністю почерку. Завдяки плідній праці збагатилась їх творча палітра, змужнів талант, прийшло визнання не тільки на Баштанщині, а й за її межами. У їх творчому доробку вже 18 поетичних та 4 прозових збірок. На вірші членів клубу було написано близько 15 пісень. За роки існування клубу в бібліотечній світлиці було відкрито 17 персональних творчих виставок членів клубу та безліч їх було проведено і за межами бібліотеки.

30 березня члени літературно-мистецького клубу «Роксолана» зібралися на своє чергове засідання, яке було присвячене Всесвітньому дню поезії.

Ведуча заходу Ірина Озерова запросила всіх присутніх поринути у дивовижно яскравий світ поетичного слова баштанських митців та представила кожного з поетів. Звучало потужне віршоване слово з вуст майстрів поетичної ниви нашого краю – Василя Шведова, Степана Боголюка, Віктора Коваленка, Ірини Пшиченко, Галини Гавви, Валентини Юр’євої, Володимира Гребьонкіна. Щирим і образним було звернення до учасників заходу Ірини Лашко, яка проникливо прочитала свої поезії про учасників АТО. Присутні також мали можливість поспілкуватися з Віталієм Костенком - представником молодого, творчого покоління, який тільки починає сходження до поетичних висот та почути його зворушливі поетичні рядочки. Вперше свою поетичну творчість презентували членам клубу Микола Волонтир та Микола Веремій. Вразила всіх присутніх своїми щирими, гумористичними віршами і Таміла Іванівна Кривенко, яка також вперше завітала до «роксоланівців». Згадали на заході і талановитих баштанських майстрів пера минулих років (нині покійних) – Георгія Стрельченка та Леоніда Кльосова, поезія яких пронизана почуттям любові до рідної землі.

Неповторну атмосферу вечору надавали чудові пісенні композиції у виконанні Анатолія Грицюка, Лариси Шулюк, Валентини Стоянової, Любові Курочкіної, Анастасії Кротової, Леоніда Каменєва та Олександра Поліводи. Авторами текстів виконаних пісень є Степан Боголюк та Василь Шведов. Також на заході відбулася прем’єра пісні на слова Ірини Пшиченко, яку майстерно виконав Віктор Коваленко. «Роксоланівці» та гості переглянули краєзнавчі поетичні збірки, які були представлені на книжковій виставці «Поезіє! Ти сила чарівна…».

Вечір поезії завершився ароматним чаєм, за яким «роксоланівці» обмінювалися враженнями та насолоджувались поетичним словом. До пізнього вечора світилися вікна районної книгозбірні. Тут священнодійствувала магія високої поезії…

  

22 лютого у приміщенні Миколаївського обласного краєзнавчого музею в рамках ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018-2019» відбулося відкриття першої персональної виставки баштанського художника-аматора, члена народного творчого об’єднання «Прибужжя», члена літературно-мистецького об’єднання «Роксолана» Олександра Бондаренка. На цій виставці було представлено біля тридцяти картин талановитого земляка.

Олександр Бондаренко - учасник літературно-мистецького об’єднання «Роксолана». На засіданнях клубу неодноразово проводились його творчі вечори та працювали персональні виставки художніх робіт майстра, творчість якого багатогранна. Олександр Іванович не тільки пише картини, а й займається різьбою по дереву та гіпсу, карбуванням по металу, моделюванням, написанням ікон.

Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала Олександра Бондаренка та вручила грамоту Миколаївського обласного центру народної творчості за особистий внесок у розвиток української народної творчості. Керівник обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом художника. Привітав Олександра Івановича заступник директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський та подарував ювілейний альбом з фотографіями робіт із фондів музею. Баштанська делегація на чолі з секретарем міської ради Людмилою Луценко також щиро вітали свого талановитого земляка. Прекрасні музичні привітання подарували автору члени літературно-мистецького об’єднання «Роксолана» Олександр Полівода та Віктор Коваленко. Всі присутні висловили слова захоплення та побажали майстрові успіхів у творчій діяльності, здійснення усіх його задумів.