9 березня наша країна відзначила 209-ту річницю від дня народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.
   Цього дня в КЗ «Баштанська публічна бібліотека» було проведено традиційну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», на яку завітали члени літературно-мистецького клубу «Роксолана», молодіжного клубу «Арт-Грані», активні користувачі, партнери, друзі бібліотеки.
  Розпочався захід у читальному залі публічної бібліотеки, де було організовано книжкову виставку-інсталяцію «На вічному шляху до Шевченка». На виставці були представлені книги з фондів книгозбірні, що розповідають про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка та добірка «Кобзарів» різних років видання.
  Ведучі заходу, Валентина Стоянова та Анна Грицюк запросили присутніх у світ Тарасового слова та розповіли коротку біографію поета та митця. Т. Шевченко увібрав у своїй творчості багатство народнопісенної культури і в той же час, завдяки близькості до народних ідеалів, багато віршів поета стало піснями. Ліричним і душевним був виступ учасників вокального ансамблю «Grand Аccord», які виконали пісню «Бандуристе, орле сизий».
  Друга частина акції відбулася біля погруддя Т. Г. Шевченка в центрі міста. Після покладання квітів до пам’ятника присутні виявили бажання почитати мудрі, величні, правдиві та щирі вірші великого Кобзаря. Наприкінці заходу всі учасники отримали тематичні календарики, виготовлені працівниками публічної бібліотеки.
  В цей день відвідувачам Центру вільного доступу до Інтернет була запропонована пізнавальна відео вікторина «Тарас Шевченко: цікаві факти». В рамках акції «Єднаймо душі словом Кобзаря» в сільських бібліотеках-філіях також були проведені заходи, присвячені великому українському письменнику, поету, митцю.
  Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у нашій державі.