Михайло Стельмах: український прозаїк світової слави

  Баштанська публічна бібліотека продовжує віртуальне знайомство з письменниками ювілярами 2022 року.

  Сьогодні, 24 травня, відзначається 110 років від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха – видатного українського письменника, драматурга, фольклориста, кіносценариста, лауреата Шевченківської премії.

  Життя Михайла Стельмаха пройшло у творчій натхненній праці. Великий українець і гуманіст, громадянин і митець, майстер художнього слова усього себе присвятив своєму народові, відкривши світові його духовне багатство. Своїми романами «Велика рідня», «Кров людська - не водиця», «Чотири броди», «Хліб і сіль», «Правда і кривда», повістями «Над Черемошем. Гуцульські мотиви», «Гуси-лебеді летять», «Щедрий вечір», п’єсами «На Івана Купала», «Зачарований вітряк», «Кум королю», поезіями «Добрий ранок», «За ясні зорі», «Провесінь», «Шляхи світання», «Мак цвіте» він підніс рідне слово до високих вершин в українському письменстві. Всі його твори відзначаються глибоким проникненням у психологію людини мовностильовим, фольклорним багатством, побутом, звичаями нашого народу. Більшість його романів та повістей надихнули режисерів на створення фільмів. Багато творів Михайла Панасовича вийшло в перекладах на інші мови – білоруську, болгарську, польську, чеську, німецьку, румунську та інші.

  Запрошуємо до читання творів Михайла Стельмаха - українського прозаїка світової слави. Читаймо кращі твори української літератури!