30 вересня вся читаюча Україна відзначила Всеукраїнський день бібліотек, який цього року пройшов під актуальним для сьогодення гаслом «Бібліотека – твоя точка опори». В цей день в Баштанській публічній бібліотеці було проведено День відкритих дверей під назвою «Бібліотека: день за днем».Програма дня, як завжди, була насиченою і цікавою, адже працівники бібліотеки запропонували своїм користувачам різноманітні за форматом і змістом заходи. На святково прикрашеному ганку бібліотеки була оформлена оригінальна фотозона, а також працювала книжкова виставка «Цей дивний світ – бібліотека» з добіркою нових видань для читачів різних вікових категорій.В цей день до бібліотечної оселі завітали поважні гості: міський голова Олександр Береговий, заступник голови райдержадміністрації Лілія Бондаренко, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Пшиченко, начальник відділу культури та туризму міської ради Світлана Березовська, голова ГО «Спілка учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни Баштанського району» Віктор Чернов, партнери та друзі бібліотеки.Директор Баштанської публічної бібліотеки Ірина Озерова щиро привітала гостей та колег-бібліотекарів зі святом – Всеукраїнським днем бібліотек та запросила їх у фоє бібліотеки, де відбулась презентація роботи сільських книгозбірень.

Про свої напрацювання розповіли працівники Новопавлівської, Новоіванівської, Добренської, Пісківської та Христофорівської сільських бібліотек. Колеги щиро привітали завідуючу Христофорівською філією Світлану Тиць з почесною перемогою за участь у обласному конкурсі професійної майстерності «Бібліотека – орієнтир року» в номінації «Подія року», де вона посіла I місце за бібліотечний захід День футболу «Спогади про Христофорівський футбол».Професійне свято завжди є своєрідним підсумком зробленого, досягнутого. Завідуюча відділом організаційно-методичної роботи С. Боркова запропонувала присутнім переглянути хроніку бібліотечного життя «Бібліотека – острів читання, творчості, талантів», в якій розповіла про успіхи та досягнення бібліотек Баштанської ОТГ за 2021 рік.З нагоди свята представники районної та міської влади щиро привітали всіх бібліотекарів Баштанської ОТГ та нагородили кращих працівників грамотами та подяками. Почесною грамотою Миколаївської обласної ради нагороджено колишнього директора Баштанської ЦБС Г. І Борщевецьку за багаторічну сумлінну працю та її великий особистий внесок у розвиток культури. А завідуючу відділом обслуговування користувачів-дітей Л. Шкарбан нагороджено Почесною грамотою від Миколаївської обласної державної адміністрації.Зворушливі слова побажань та музичні привітання отримали бібліотечні працівники від партнерів – працівників дитячої музичної школи на чолі з її директором О. Сушицьким, колективу краєзнавчого музею на чолі з його директором О. Требухом, соліста міського Будинку культури А. Грицюка, місцевого поета, композитора В. Коваленка, членів літературно-мистецького клубу «Роксолана» : Л. Авраменко та К. Сушицької, а також від маленьких читайликів публічної бібліотеки. З яскравою гумористичною сценкою «Дві кумоньки» виступили працівники бібліотеки Т. Сушицька та А. Грицюк.Наприкінці заходу ведуча Л. Шкарбан щиро привітала з Всеукраїнським днем бібліотек усіх, хто любить і шанує бібліотеки, цінує книгу і бачить у читанні та навчанні шлях до майбутніх змін у нашій країні та побажала з оптимізмом дивитися у майбутнє і вірити, що БІБЛІОТЕКА, як все красиве і вічне, – буде завжди поруч.