31 травня, у Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, в Баштанській публічній бібліотеці відбулася акція «Куріння чи здоров’я – обирай сам».

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 1987 році. Ця міжнародна акція проводиться для застереження населення планети від згубної звички, яка є однією з найпоширеніших епідемій людства – нікотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. А основним її завданням є домогтися, щоб в ХХІ столітті проблема тютюну зникла. В Україні також склалася ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодому віці. Відомо, що приблизно третина населення віком від 18 до 25 років – є постійними курцями. А більш, як половина всіх курців викурили свою першу цигарку до 12 років. Пасивне куріння спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення.

Бібліотекар Валентина Стоянова запрошувала користувачів бібліотеки та мешканців міста до участі в акції, що проходила на ганку бібліотеки, під час якої вони одержали інформацію про основні причини тютюнопаління і його наслідки. А під час вікторини «Скажи «НІ» тютюновій провокації!» учасники самі обирали відмову від куріння чим доводили, що вони – за здоровий спосіб життя.

В рамках цієї акції була оформлена книжкова виставка «31 – травня Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням», на якій були представлені такі видання: «Куріння і здоров’я», «Не кури», «Легкий спосіб кинути курити», «Від першої цигарки…» та інші.

Тож, якщо ви курите – спробуйте розпочати боротьбу із цією згубною залежністю, а якщо ні, то допоможіть курцям її позбутися. Не обмежуйте себе тим, що шкодить вашому здоровʼю та людям навколо!