День Перемоги! Його урочистим салютам не змовкнути у віках, його сльозам радості не забутися ніколи. Адже цей травневий день 1945 року увійшов в історію людства як свято Миру, свято визволення планети від нацизму.

7 травня, до 74-ої річниці Великої Перемоги, в рамках патріотичної акції «Пам’ять в серцях поколінь» в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася година пам’яті «Вклонімося величним тим рокам», присвячена пам’яті наших дідів і прадідів, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна.

На захід до бібліотеки завітали голова міської організації ветеранів війни і праці Зюзько Г.С., учасники АТО Олійник А.В. та Чернов В.А., директор Баштанського краєзнавчого музею Требух О.О., учні 8-Б і 10-Б класів ОЗЗСО №1, учні старших класів ОЗЗСО №2, партнери та друзі бібліотеки.

У фойє районної книгозбірні працювала яскрава книжкова виставка-експозиція «Пам’ять жива», на якій була представлена велика добірка книг про події Другої світової війни. Доповнювали виставку експонати краєзнавчого музею, що збереглися з часів війни: солдатська каска, гільза, кулеметна стрічка.

Ведуча, бібліотекар Шкарбан Л.Є., розповіла учасникам заходу про ті страшні часи, коли нашу землю накрила чорним крилом війна, про внесок Баштанщини в нашу спільну перемогу і закликала згадати героїв-визволителів та вклонитися їх подвигу.

Окрасою заходу стали виступи юних учасників, учнів ОЗЗСО №1. Проникливо звучали вірші у виконанні Балабанової Анни, Доник Крістіни та Бондаря Микити. Зворушливою була розповідь учениці 4- Б класу Пшиченко Марини про свого прадідуся Тура Василя Яковича, яка показала присутнім фотографії з сімейного архіву та нагороди - іменний орден Вітчизняної війни II ступеня і ювілейні медалі.

Цікавою і пізнавальною була розповідь директора краєзнавчого музею Требуха О.О. про

пошукову роботу по встановленню долі безвісти зниклого нашого земляка, старшого лейтенанта, штурмана бомбардувальної авіації Гончара Павла Максимовича.

На заході відбулась прем’єра пісні «Потяг на війну» у виконанні О. Поліводи на слова В. Шведова, а також прозвучало інструментальне попурі на тему воєнних пісень у виконанні директора Баштанської дитячої музичної школи Сушицького О.М.

Емоційним було звернення до молодого покоління голови міської організації ветеранів війни і праці Зюзько Г.С., яка закликала вшанувати словами подяки тих, хто живий, і тих, хто пішов у небуття. Ганна Станіславівна передала привітання учасникам заходу від ветеранів Другої світової війни, що проживають на території Баштанської ОТГ.

Душевні слова-спогади та звернення до юного покоління прозвучали з вуст учасника АТО Олійника А. В.

Пам’ять загиблих воїнів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Героїзм, мужність, відвага… Ці людські якості не губляться у минулому, не зникають безслідно. Вони залишаються в нашій пам’яті, в наших серцях, бо вони потрібні нам і нашим нащадкам. І сьогодні, і завтра, і завжди…

Зав. відділом обслуговування центральної районної бібліотеки

І.Г.Озерова