31 січня Баштанська публічна бібліотека долучилася до онлайн-зустрічі з Світланою Талан, однією із найвідоміших сучасних українських письменниць, неодноразовою фіналісткою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» та інших літературних премій, Золотою письменницею України. Зустріч організувала Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва в рамках проєкту СмакBook від УІК, ЛітСтрім «Читацькі посиденьки з автором». Романи Світлани Олегівни написані в жанрі реальних історій і користуються великим попитом серед читачів нашої бібліотеки.
   Під час спілкування авторка розповіла не лише про свою творчу діяльність, а й поділилася своєю власною драмою життя через окупацію її рідного міста Сєвєродонецьк. Її роман «Оголений нерв», написаний вже в окупації, можна назвати автобіографічним. За активну проукраїнську позицію, описану в цьому романі правду окупаційна влада внесла письменницю до розстрільних списків, їй писали погрози в приватні повідомлення, намагались виманити з дому для розправи. Вона стала ще активніше займатись громадською і волонтерською діяльністю: організовувала всеукраїнські акції щодо збору книжок для бійців, проводила зустрічі з захисниками на передовій, висвітлювала інформацію про життя по обидва боки розмежування на Луганщині у власному блозі «Інформаційний супротив Світлани Талан» (https://talannews.wordpress.com/ ). А також написала продовження роману «Оголений нерв» - «Повернутися дощем», в основу якого покладені події під Іловайськом.
  Зустріч пройшла в теплій, щирій, душевній атмосфері. Дякуємо авторці за відвертість в житті і в романах. Читайте реальні історії Світлани Талан в нашій книгозбірні!