З нагоди 170-річчя від дня народження Миколи Миколайовича Аркаса – відомого українського культурно-освітнього діяча, письменника, композитора, історика, Баштанська публічна бібліотека знайомить своїх користувачів та мешканців громади з видатною постаттю нашого краю.

   7 січня 1853 року народився Микола Миколайович Аркас – видатний громадський діяч, благодійник, просвітник. Один із засновників і незмінний голова «Просвіти» в Миколаєві, ім’я якого відоме не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Своєю діяльністю з популяризації української мови, історії та культури Микола Аркас зробив величезний внесок у ствердження національної свідомості українського народу та у розвиток національної культури.

  Основна праця Миколи Аркаса як історика – «Історія України-Русі» (1908р.) не втратила своєї актуальності і в наші дні. Найзначнішим твором М. Аркаса, який приніс йому визнання, стала опера «Катерина» за поемою Тараса Шевченка (1890р.). В 1900 році «Катерина» була поставлена в Миколаєві.

   Микола Миколайович підтримував творчі зв’язки та дружбу з корифеями українського театру М. Кропивницьким, П. Саксаганським, композитором М. Лисенком, листувався з Лесею Українкою.

   У селі Христофорівка Баштанського району знаходилось родове помістя сім’ї Аркасів. Для сільських дітей Микола Миколайович відкрив школу з українською мовою викладання.Запрошуємо Вас до Баштанської публічної бібліотеки ознайомитися з творами Миколи Аркаса та виданнями дослідників-краєзнавців про нашого славетного земляка.