Баштанська публічна бібліотека започаткувала проєкт «Феєрія кіно у бібліотеці», який розрахований на користувачів бібліотеки різних категорій та поціновувачів книги й кіно. Метою проєкту є підвищення інтересу до читання української та зарубіжної літератури шляхом перегляду кращих зразків кінофільмів і спільного їх обговорення. Так, 9 червня у читальному залі бібліотеки відбувся показ історичної військової драми «Хайтарма» (2013), на який завітали учні Баштанського професійного ліцею.

Перед початком фільму бібліотекар Валентина Стоянова нагадала про знакову дату, 18 травня, коли в Україні відзначають День скорботи і пам’яті депортації кримських татар радянською владою. А фільм «Хайтарма» — це перший кримськотатарський повноформатний художній фільм,  який висвітлює події 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило йому разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. Виконавець головної ролі та режисер фільму Ахтем Сеїтаблаєв, заслужений артист Автономної Республіки Крим, режисер, сценарист, актор театру і кіно. Присутнім було цікаво дізнатися, що стрічка знімалася за принципом народної толоки — більшість ролей зіграли непрофесійні актори. У масових сценах знялися понад тисячу осіб з усього Криму.

Прониклива кінострічка «Хайтарма» нікого не залишила байдужим. Молодь зрозуміла, що треба пам’ятати та вивчати історію, аби не повторювати трагічних помилок.

Після перегляду фільму юнаки та дівчата перегорнули сторінки екранізованих романів представлених на книжковій виставці «Вічна магія книги».

Наш гостинний бібліотечний кінозал проєкту «Феєрія кіно у бібліотеці» чекає на своїх глядачів протягом всього літа. Показ фільмів у червні:

для дорослих – 22.06. о 10 00 год «В бій ідуть одні «старі»;

для дітей - 15.06.о 10 00 год «Мітчелли супроти машин».

До зустрічі в бібліотеці!