До Дня пам'яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Баштанська публічна бібліотека для своїх користувачів та жителів міста відкрила книжкову виставку «Пам'ять жива».

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у Другій світовій війні 1939-1945 років. Майже 8 мільйонів загиблих наших співвітчизників. Не зітреться з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні, як і наша щира та безмежна вдячність їм – воїнам-захисникам, воїнам-визволителям, воїнам-переможцям…

Видання цієї виставки – це скромна данина пам'яті тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу Батьківщини, це уроки істинної мужності патріотизму для сучасників.

До вашої уваги історико-меморіальні видання такі як: «Безсмертя. Книга пам'яті України 1941-1945», «Безсмертна пам'ять», книги - «Україна в роки Другої світової  війни», «Друга світова війна в історичній пам’яті України», «Україна в полум'ї війни 1941-1945», спогади - «Дорогами війни», «Пам'ять заради майбутнього», «Спогади–заповіти ветеранів» висвітлюють причини виникнення.  Другої світової війни, відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини. Заслуговують на особливу увагу краєзнавчі видання - «Книга Пам’яті України. Миколаївська область», «Миколаївщина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944», «Слава Героям» (Б.Білик, Т.Гриненко), «Нездоланні солдати війни» (Б.Білик, Ю.Грібенніков), які зберігають історичну цінність нашого рідного краю та показують великий патріотизм воїнів – визволителів, переможців Другої світової війни. А художні твори відомого українського письменника, нашого славетного земляка Олександра Олександровича Сизоненка такі як: трилогія «Степ», романи «Валькірії не прилетять (Берлінські хроніки)», «Не поле перейти» – про реальні події Другої світової війни. Їхні герої – конкретні люди із справжнім, а не вигаданими іменами.

Запрошуємо доторкнутися до читання книг про війну – хранителів пам'яті поколінь, які доносять до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!