В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, 207-му річницю від дня народження якого ми відзначаємо 9 березня.

Цього дня в КЗ «Баштанська публічна бібліотека» було проведено традиційну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», на яку завітали учні 5-11-их класів загальноосвітніх закладів міста, шкільний бібліотекар ОЗЗСО №1 Т. Безручко, педагог-організатор ОЗЗСО №2 А. Чоботар, бібліотекар Баштанської гімназії І.Пальчикова, члени літературно-мистецького клубу «Роксолана», друзі бібліотеки.

Розпочався захід у читальному залі публічної бібліотеки, де було організовано книжкову виставку-інсталяцію «Живе твоє, Тарасе, слово!». На виставці були представлені книги з фондів книгозбірні, що розповідають про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка та добірка «Кобзарів» різних років видання.

Ведуча заходу, завідуюча відділом обслуговування користувачів-дітей Людмила Шкарбан запросила присутніх у світ Тарасового слова та розповіла коротку біографію поета та митця.

Т. Шевченко увібрав у своїй творчості багатство народнопісенної культури і в той же час, завдяки близькості до народних ідеалів, багато віршів поета стало піснями. Перехід Шевченкових поезій у народний репертуар триває, кожне покоління митців поповнює його новими зразками. Представив відео своїх авторських пісень «Пливе човен» та «Три шляхи широкії», на слова Шевченка, баштанський поет, композитор, музикант, член літературно-мистецького клубу «Роксолана», Віктор Коваленко, який розповів історію створення цих пісень, а також прочитав уривок з поеми «Гайдамаки». Ліричним і душевним був виступ учасниць вокального ансамблю «Grand Аccord», які виконали пісню «Зацвіла в долині червона калина».

Шевченкове слово живе не тільки в піснях, а й у вишивці. Приємним сюрпризом для всіх присутніх стала власноруч вишита картина з безсмертними словами Шевченкового «Заповіту», подарована мешканкою Баштанки - Кострубською Тетяною Анатоліївною.

Друга частина акції розпочалась урочистою ходою до погруддя Т. Г. Шевченка в центрі міста, яку очолили голова Баштанської районної ради Олійник Н. В., перший заступник міського голови Васильєв О. С., заступник міського голови Євдощенко С. В., начальник відділу культури і туризму Баштанської міської ради Березовська С. В.

Після покладання квітів до погруддя Т. Г. Шевченка та виступів голови районної ради Олійник Н.В. та заступника міського голови Євдощенко С. В., ведуча Л. Шкарбан запросила присутніх до «Шевченківських читань». Всі бажаючі декламували поезію Шевченка та вірші, присвячені видатному українцеві. Наприкінці заходу всі його учасники отримали тематичні календарики на знак проведення акції, виготовлені працівниками публічної бібліотеки.

Шевченківські дні в бібліотеці тривають, тож ведуча запросила всіх, хто бажає ближче ознайомитись з творчістю та життям Т.Г. Шевченка, завітати до Баштанської публічної бібліотеки.