«Видатні жінки української історії. Біографічні нариси на тлі історичних подій. Книга І. Х- ХVІІІ ст.» Ця книжка Сергія Сегеди, доктора історичних наук, професора – перше частина видання, присвяченого тим жінкам Русі-України, що залишили помітний слід в історії. Слово «шляхетний» має кілька значень, і серед них «особа знатного походження» та «благородна людина». Обидва визначення пасують нашим героїням: деякі з них походили з великокняжних родів династій Рюриковичів і Гедиміновичів та їхніх численних відгалужень, інші належали до козацького стану, що після закінчення княжної доби майже два століття відігравав роль національної еліти.

Серед них є й княгиня, імператриця, й королева, й султанша, й гетманші – жінки, що так чи інакше впливали на настрій, вчинки, звершення і поразки своїх іменитих чоловіків, від яких залежала доля тисяч підданих, держав і народів. Особливу категорію становлять славетні меценатки, що залишили нам, нащадкам попередніх поколінь, безцінні скарби матеріальної та духовної культури.

На сторінках науково-популярного видання «Видатні жінки української історії» ви і дізнаєтесь імена шляхетних жінок нашої держави. Ця книга чекатиме на вас в Баштанській публічній бібліотеці. Вивчаймо історію нашої держави разом!