Баштанська публічна бібліотека започаткувала новий проєкт "Літературний вікенд", метою якого є  популяризація книг та читання. Усі представлені в цьому проєкті книги чекатимуть свого читача на полицях нашої бібліотеки.

Сьогодні ми познайомимо вас з виданням, яке надійшло в рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек від Український інститут книги. Роман сучасної української письменниці Марини Гримич «Юра» - є сиквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка», який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози.

Це історичний роман про український Київ 1968 року. Юра — студент-фізик, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець — потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами, — з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого, — світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва. Взагалі ж, перед нами постійна прогулянка тодішнім Києвом — різні його райони, трамваї, вулиці, будівлі. А світ роману — це світ дитинства авторки. «Юрин» Київ — це й Київ Марини Гримич, романтичне місто-сад.