Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги Війна – вічна тема в літературі, про неї вже видано безліч книг і ще немало буде написано. Адже твори на воєнну тематику не просто дозволяють переосмислити жахливі історичні події, але й навчитися цінувати мир тоді, коли він є. На жаль, навіть після двох світових війн масові убивчі сутички не залишилися в минулому. Моторошно усвідомлювати, що й для України війна стала частиною сьогодення. Драматичні на Сході нашої країни знайшли широке відображення в таких виданнях:«Слов’янськ. Початок війни» - це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ Донецької області. Автор книги військовий журналіст Артем Шевченко описує події в Слов’янську, які стали переломними у війні 2014 року. У книзі зібрані архівні фото днів, коли загін бойовиків Гіркіна-Стрєкова захоплювали місто. Саме описані в книзі події стали початком війни Росії на українському Донбасі. «Ізоляція». Ця книга написана Іриною Вовк разом журналісткою, волонтеркою Дар’єю Бурою. Вона про таємні в’язниці Донбасу. В ній зібрано 22 історій цивільних і військових, які пережили полон в Донецькій і Луганській області. Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року. Це розповідь про те, яким оскаженілим і жорстоким є ворог, і що в тюрмах Донбасу досі залишаються українці – військові і цивільні, - ті, для кого Україна – не просто місце проживання, а щось більше, заради чого доводиться витримувати нелюдські катування.
Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги «Наші Котики» - це кіноповість українського режисера Володимира Тихого, трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Літо, Професор і Грін (позивні головних героїв) - воїни-добровольці, як і тисячі побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна армія.
Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги«Історія традиційних українських прикрас». Ця книга, написана відомими українськими етнографами Ганною Врочинською та Галиною Стельмащук. В цьому унікальному науково-популярному виданні представлено українське вбрання, прикраси, автентичні зразки якого збереглися від трипілля до сьогодення в музейних збірках та приватних колекціях. В ньому представлені різні прикраси жіночого, чоловічого та дитячого народного вбрання. Видання має чудову поліграфію, неперевершене дизайнерське оформлення, сторінки якого наповнені різноманітними яскравими світлинами. Ця книга чекатиме на вас в Баштанській публічній бібліотеці. Вивчаймо історію традиційного українського вбрання разом!
Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги
Історія світової культури, мистецтва, мабуть, не знає іншої жінки, гідної такого захоплення, такої вселюдської шани, як Леся Українка.
В рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги наша бібліотека отримала повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди 150-річного ювілею української письменниці.
Видання поділене тематично і жанрово за такими блоками:
Драматургія (1–4 томи);
Поезія та ліро-епічні поеми (5 том);
Художня проза (6 том);
Літературна критика та публіцистика (7 том);
Переклади (8 том);
Записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);
«Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том);
Листування (11–14 томи).
Також 14-томник доступний в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті УІК.
Запрошуємо до читання любителів українського поетичного слова в Баштанську публічну бібліотеку.
Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги
«Бути собою. 10 ґаджетів для щастя». Книжка українського психолога-практика вищої категорії, кандидата педагогічних наук Олени Тараріної призначена для підлітків та їхніх батьків, для тих хто збився зі шляху, і тих, хто знає, чого прагне, для тих, хто шукає розуміння і тих, чиє серце відкрите світові. Цікаво і змістовно авторка розповідає про складні речі: співчуття і черствість, правдивість і брехню, радість за чужі успіхи й заздрість, повагу, довіру, підтримку.
Для визначення етичних опозицій в книзі застосовується форма ґаджетів, дуже близька тінейджерам. Основні засади кожного ґаджета проілюстровані історією з життя підлітка. Авторка подає цінну наукову і практичну інформацію, скеровуючи читачів до самостійного прийняття рішень.
Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги. Сьогодні до вашої уваги книга «Прокачай свій мозок. Цікаві вправи для тренування». Англійський доктор філософії, персональний тренер з інтелектуальної прокачки Гарет Мур в своїй книзі влаштував 40-денний марафон «мозкового штурму». Якщо ви читатимете цю книгу бодай по кілька сторінок на день і виконуватимете два або більше завдань кожного дня, то зможете змінити можливості свого мозку менш як за півтора місяця. Цікаві вправи для тренування допоможуть вам мислити свідомо, навчитися зосереджуватися, подолати стрес, бути упевнені в собі, знайти сили кинути собі виклик, бути креативними та інше.
Тож, складайте власний графік тренувань і займайтесь у вільний час! Бо для розв’язання деяких завдань вам знадобиться не один день… І в цьому допоможе вам ця книга.