Цікаво

Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги

«Бути собою. 10 ґаджетів для щастя». Книжка українського психолога-практика вищої категорії, кандидата педагогічних наук Олени Тараріної призначена для підлітків та їхніх батьків, для тих хто збився зі шляху, і тих, хто знає, чого прагне, для тих, хто шукає розуміння і тих, чиє серце відкрите світові. Цікаво і змістовно авторка розповідає про складні речі: співчуття і черствість, правдивість і брехню, радість за чужі успіхи й заздрість, повагу, довіру, підтримку.

Для визначення етичних опозицій в книзі застосовується форма ґаджетів, дуже близька тінейджерам. Основні засади кожного ґаджета проілюстровані історією з життя підлітка. Авторка подає цінну наукову і практичну інформацію, скеровуючи читачів до самостійного прийняття рішень.

Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги. Сьогодні до вашої уваги книга «Прокачай свій мозок. Цікаві вправи для тренування». Англійський доктор філософії, персональний тренер з інтелектуальної прокачки Гарет Мур в своїй книзі влаштував 40-денний марафон «мозкового штурму». Якщо ви читатимете цю книгу бодай по кілька сторінок на день і виконуватимете два або більше завдань кожного дня, то зможете змінити можливості свого мозку менш як за півтора місяця. Цікаві вправи для тренування допоможуть вам мислити свідомо, навчитися зосереджуватися, подолати стрес, бути упевнені в собі, знайти сили кинути собі виклик, бути креативними та інше.

Тож, складайте власний графік тренувань і займайтесь у вільний час! Бо для розв’язання деяких завдань  вам знадобиться не один день… І в цьому допоможе вам  ця книга.

Продовжуємо знайомити читачів із книжковими новинками від Українського Інституту Книги

«Дім на краю ночі» - дивовижна сімейна сага британської письменниці Кетрін Беннер з присмаком магічного реалізму розповідає про життя чотирьох поколінь однієї родини на маленькому острові Кастелламаре біля узбережжя Сицилії. Доктор Амедео Еспозіто, підкинутий колись немовлям у сирітський притулок Флоренції, прибуває на Кастелламаре в пошуках роботи. Там він знаходить друзів, сім’ю і дім.

Разом з іншими мешканцями острова родина Еспозіто переживає Велику депресію, фашистський режим, світову війну, велику модернізацію і фінансові кризи. Людей на крихітному клаптику суходолу не оминуть жорстоке суперництво, таємні інтриги й любовні страждання, та врешті завжди підтримує вірність – найближчим людям і своєму острову, яка винагороджується невеликими, проте вкрай потрібними чудесами…

Ця розкішна й захоплююча книжка молодої  британської письменниці неодмінно зачарує вас.

В рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги наша бібліотека отримала нове видання сучасного австралійського екофілософа Пітера Сінґера та письменника Емерсона Брукінґа «Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж».

У світі тривалий час точиться війна – віртуальна. Із цілком реальними наслідками, коли необережний пост може стати епітафією, а лайк – приводом для арешту. Facebook — як поле бою, а Instagram — як концентраційний табір вільного часу із «лайками» наглядачами. Це наше сьогодення. Автори книги витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Вони розповідають, як платформи соцмереж використовують у своїх цілях авторитаристи, революціонери, сили оборони, терористи, Дональд Трамп, Росія, Китай, США та багато інших фігурантів онлайн-життя.

Ласкаво просимо до світу соцмережевого періоду!

  «Видатні жінки української історії. Біографічні нариси на тлі історичних подій. Книга І. Х- ХVІІІ ст.» Ця книжка Сергія Сегеди, доктора історичних наук, професора – перше частина видання, присвяченого тим жінкам Русі-України, що залишили помітний слід в історії. Слово «шляхетний» має кілька значень, і серед них «особа знатного походження» та «благородна людина». Обидва визначення пасують нашим героїням: деякі з них походили з великокняжних родів династій Рюриковичів і Гедиміновичів та їхніх численних відгалужень, інші належали до козацького стану, що після закінчення княжної доби майже два століття відігравав роль національної еліти.

  Чорнобиль…Згадаймо знову і знову

Це місце, окутане темним туманом

    Це пустка одвічна - Чорнобильська зона

Чорнобиль – не лише велика катастрофа, а й символ безмежності мужності багатьох тисяч наших співвітчизників. Наш земний уклін, довічна світла пам’ять тим, хто ризикуючи своїм життям загинув, вдячність усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує повертати до життя обпалену радіацією землю.

Своєрідним літописом чорнобильської трагедії є книга «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» Світлани Алексієвич, відомої білоруської письменниці, лауреатки Нобелівської премії 2015 року, в перекладі української авторки Оксани Забужко. В цьому художньо-документальному романі неймовірно живо та глибоко оповідаються спогади людей, які бачили цю трагедію на власні очі:

« Я не знаю, про що розповідати…Про смерть чи про любов? Чи це одне і те ж… Про що?... Ми нещодавно одружилися. Я говорила йому «Я тебе люблю». Але я ще не знала, як я його любила. Не уявляла…».