Uncategorised

ми працюємо для вас

 

Щоденно з 10:00 до 17 

НЕДІЛЯ ВИХІДНИЙ

Останній день місяця - санітарний

«Вiльний доступ до iнформацiї, незалежно вiд форм її передачi та державних кордонів, - головна вiдповiдальнiсть бiблiотечної та iнформацiйної професiї. Надання безперешкодного доступу до Iнтернету в бiблiотеках та iнформацiйних центрах сприяє свободi, процвiтанню та розвитку громад i окремої особи» -  саме так ставить головне завдання перед бібліотеками МАНІФЕСТ ІФЛА ПРО ІНТЕРНЕТ, прийнятий Сесією Ради ІФЛА 23 серпня 2002 р.

  Тому основними завданнями  роботи Центру вільного доступу до Інтернет, що працює в Баштанській центральній районній бібліотеці є:

-          забезпечення доступу усіх користувачів  бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет;

-          створення  рівних  можливостей у пошуку інформації для різних соціальних груп населення.

   Користувачами Центру вільного доступу до Інтернет в центральній районній бібліотеці є представники найрізноманітніших верств населення.

  З кожним користувачем Центру проводилась попередня консультація, ознайомлення з правилами користування Центру вільного доступу до Інтернет, виявлявся рівень його комп`ютерної грамотності. Кожний користувач мав змогу впродовж години безкоштовно подорожувати Інтернетом. Основна мета запитів наших користувачів стосувалася навчання, професійної діяльності, підвищення кваліфікації, особистих зацікавлень та уподобань. Слід відмітити й електронне спілкування  та значний інтерес до соціальних мереж «Фейсбук», «Твиттер». Зросло виконання складних інформаційних довідок. Мережа Інтернет дозволяє розширити коло джерел виконання інформаційних довідок, кількість яких з кожним роком збільшується.

   Системним адміністратором Центру систематично надавалися сервісні послуги: індивідуальне інструктування, практична  допомога у пошуку необхідної інформації в Інтернет та  роз’яснення умов пошуку інформації.

  • забезпечує високу культуру обслуговування, створює комфортні умови для користувачів бібліотеки;
  • надає інформаційні послуги користувачам;
  • проводить видачу книг, журналів, газет та інших носіїв інформації читачам бібліотеки через абонемент та читальний зал;
  • організовує соціокультурні заходи з метою популяризації бібліотечного фонду. До уваги користувачів - книжкові виставки, літературні вечори, прем’єри книг та інші заходи, направлені на широку популяризацію літератури та залучення читачів до бібліотеки;
  • веде краєзнавчу роботу на допомогу користувачам у вивченні історії, традицій та культурних надбань рідного краю
  • проводить соціальні розвідки, працює з соціально-незахищеними групами населення.
  • впроваджує інноваційні методи та форми обслуговування користувачів;

 

На відділі працює літературно-мистецьке об’єднання «Роксолана».

 

Читальний зал має універсальний фонд друкованих видань. Налічує 9753 примірників книг з різних галузей знань, 547 примірників періодичних видань, 10 електронних видань та постійно оновлюється новинками.

Абонемент має широкий вибір різногалузевої літератури та налічує 18164 примірників. Література видається додому терміном на 30 днів, книги підвищеного попиту – на 5 днів. На базі абонементу діє:

- кафедра обслуговування юнацтва;

З листопада 201           року на базі відділу працює Центр вільного доступу до мережі Інтернет, створений в рамках проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», який спрямовує роботу на: забезпечення доступу користувачів до інформаційних ресурсів на електронних носіях та мережі Інтернет, проведення масових заходів з метою залучення користувачів бібліотеки до сучасних інформаційних ресурсів.