Відслідковуйте новини

через RSS стрічку

Новини

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Золотими літерами вписано ім'я славетного Кобзаря в історію вітчизняної та світової культури. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї любові до свого народу, до України.

11 березня в Баштанській центральній районній бібліотеці було проведено традиційну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену важливій для кожного українця даті: 206-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка та 180-річчю виходу в світ першого видання «Кобзаря». Ця акція проводиться бібліотекою щороку в рамках проєкту «Шевченківські читання».

Розпочався захід у центральній районній бібліотеці, куди завітали учні 5-11-х класів загальноосвітніх закладів міста, шкільний бібліотекар ОЗЗСО №1 Тетяна Безручко, педагог-організатор ОЗЗСО №2 Альона Чоботар, колектив Баштанського краєзнавчого музею на чолі з його директором Требухом О. О., члени літературно-мистецького клубу «Роксолана» та активні користувачі районної бібліотеки. Тут на учасників акції чекала розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Живе твоє, Тарасе, слово!». На ній були представлені книги з фондів районної книгозбірні, що розповідають про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка та добірка «Кобзарів» різних років видання. Окрасою виставки став вишитий портрет Тараса Григоровича, вбраний в українські рушники.

4 березня в затишній бібліотечній вітальні відбулося святкове засідання літературно-мистецького клубу «Роксолана», яке було присвячене найпрекраснішій, найчарівнішій половині людства – Її Величності Жінці. Споконвіку все починалося з неї, вона була святою, її обожнювали, оспівували у своїх поезіях Данте і Петрарка, Шекспір і Пушкін, Шевченко і Франко. Пензлі найталановитіших художників слугували цій красі, бо усе найдорожче, що є у житті – щастя, радість, кохання – пов’язане з жінкою.

На святковий захід до бібліотеки завітали  начальник відділу розвитку культури та туризму виконавчого комітету Баштанської міської ради С. В. Березовська, представник громадської організації «Центр розвитку місцевої демократії Голос громади»  Ірина Соломська, члени клубу, партнери та  друзі бібліотеки.

А сотню вже зустріли небеса..
                                                                                          Летіли легко, хоч Майдан ридав…

Людмила Максимлюк

До Дня Героїв Небесної Сотні в Центрі вільного доступу до Інтернет відбулась відеоподія «Революція Гідності – сторінки мужності». Метою заходу було увічнення громадянської відваги та самовідданості, сили духу і стійкості українців, завдяки яким змінено хід історії нашої держави та гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Під такою назвою 14 лютого в Баштанській центральній районній бібліотеці пройшла розважально-пізнавальна година до Дня святого Валентина, одного з найулюбленіших свят молоді. День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. Його відзначають майже в усіх країнах світу. Традиційно, цього дня прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та «валентинки» - невеликі листівки із зізнанням у коханні.

На захід до бібліотеки завітали учні 10-Б класу Баштанського ОЗЗСО №1 разом з вчителем інформатики С.С.Правилом. Бібліотекар Валентина Стоянова привітала присутніх та ознайомила з історичними фактами виникнення свята. Ведуча презентувала книжкову виставку «Кохаю…Читаю…Бажаю…», на якій були представлені художні видання, вірші, поеми про кохання. Бібліотекар також познайомила підлітків з поетичними творами членів літературно-мистецького клубу «Роксолана», місцевих поетів Василя Шведова та Віктора Коваленка. А учениці цього класу - Анастасія Колесник і Єлизавета Божко прочитали уривки з творів «Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра та «Книга пісень» Г.Гейне.

21 лютого світова спільнота відзначатиме Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою розмовляють, пишуть, читають, думають. В ході підготовки до цієї дати 13 лютого у Баштанській районній бібліотеці  відбувся семінар «Рідна мова – як дух, зброя, інтелект нації. Бібліотека - школа: працюємо в тандемі». Учасниками семінарського заняття були  вчителі української мови та літератури загальноосвітніх шкіл району та бібліотечні працівники Баштанської ЦБС. Ініціатором його проведення стала методист мовно-літературної освітньої галузі КУ «Баштанський РСЦОЗО» І. О. Малярчук.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася  директор Баштанської ЦБС Г. І. Борщевецька, яка акцентувала увагу на спільній зацікавленості в проведенні спільних форматів підвищення кваліфікації спеціалістів, оскільки освіта і просвітництво лежать в одній площині духовного розвитку особистості.

30 січня затишна літературна вітальня Баштанської центральної районної бібліотеки зібрала любителів і шанувальників поетичного слова, учасників I етапу обласного конкурсу читців-декламаторів «Поетична пристань», який відбувся з ініціативи відділу освіти, молоді і спорту Баштанської РДА. З різних куточків району прибули на конкурс юні дарування, щоб продемонструвати свої здібності у читанні поетичних творів у номінаціях – «Твори національно-патріотичного спрямування» та «Гумористичні твори» у двох вікових категоріях: 10-14, 15-18 років.

Конкурсантів оцінювало компетентне журі у складі: методистів освітньої галузі КУ «Баштанський районний сервісний центр по обслуговуванню закладів освіти» Баштанської районної ради Малярчук І. О. та Данилюк Ю. Ю., вчителів української мови та літератури Виноградівської та Привільненської ЗОШ I-III ступеня Кисленко С. А. і Калініної С. І., а також завідуючої відділом обслуговування дитячої районної бібліотеки Шкарбан Л. Є.