Новини

Баштанська центральна районна бібліотека приєдналася до обласної мобільної виставки-інсталяції «Шокова терапія поезії Дмитра Креміня», яка була відкрита за ініціативи Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва.

На виставці яскраво представлений творчий доробок з поетичної спадщини земляка, імʼя якого вже давно стало візитівкою нашого степового краю, поета нашої епохи, лауреата Шевченківської премії Дмитра Дмитровича Креміня. Його постать справді геніальна і унікальна, він – художник поетичного слова.

Користувачі нашої бібліотеки мали можливість заглибитись у поетичний світ Дмитра Креміня, бо вони «зачіпають за душу, викликають біль та обурення, примушують хвилюватись та співчувати...»

 

 

 6 листопада напередодні Дня української писемності та мови в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася акція «Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською».

Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох.

В рамках бібліотечної акції була проведена мовознавча година «Мовою рідною світ пізнаю», на яку завітали старшокласники ОЗЗСО №1. (Захід походив на майданчику біля бібліотеки з дотриманням всіх карантинних вимог, що встановлені в країні через поширення коронавірусної інфекції).

Бібліотекар Валентина Стоянова всім присутнім нагадала про те, що у День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам'ятника Несторові Літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика; в бібліотеках презентують книжкові виставки до свята. Також, по Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.

 Якщо протягом навчального року у школярів переважає «ділове читання», то під час канікул весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню художньої літератури і улюбленим захопленням. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але справедлива – у книг канікул не буває!

Напередодні осінніх канікул, на ганку Баштанської районної бібліотеки, з дотриманням всіх карантинних обмежень, для юних користувачів 4 – В класу ОЗЗСО №1 проведено інформаційний калейдоскоп «З книжкою канікули – сумувати ніколи». Бібліотекар Тетяна Сушицька ознайомила дітей з літературними новинками таких популярних книжкових серій як «Пізнаємо світ разом», «Сучасна дитяча проза» та ін. Слід зазначити, що вибір у сучасних юних читачів є: це й пригодницька література, і детективи, і казкове фентезі – найулюбленіші жанри дітей.

 Незважаючи на карантин в Україні через COVID-19, 26 червня з нагоди відзначення Дня молоді в Україні Баштанська центральна районна бібліотека організувала респект-зустріч «Талантом окрилена юність». Провела її бібліотекар відділу обслуговування Валентина Стоянова. Учасниками зустрічі стали активні користувачі бібліотеки юнацького віку. І  проходила вона  в режимі онлайн-конференції. Тренд читання в Україні з кожним днем стає все більш популярним, сучасна молодь читає, обговорює прочитане і має власну думку. Не дивлячись на стрімкий темп розвитку сучасних комп'ютерних технологій, такий традиційний носій інформації, як книга, не втрачає лідерських позицій і сьогодні. Тому бібліотека, продовжуючи роботу по просуванню книги та читання, з великою повагою і професійною зацікавленістю ставиться до тих , хто сповідує любов до книги та носить в душі іскру творчості. І, як приклад - новий формат організації творчих зустрічей, що був апробований напередодні Дня молоді, - онлайн респект-зустріч.

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Золотими літерами вписано ім'я славетного Кобзаря в історію вітчизняної та світової культури. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї любові до свого народу, до України.

11 березня в Баштанській центральній районній бібліотеці було проведено традиційну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену важливій для кожного українця даті: 206-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка та 180-річчю виходу в світ першого видання «Кобзаря». Ця акція проводиться бібліотекою щороку в рамках проєкту «Шевченківські читання».

Розпочався захід у центральній районній бібліотеці, куди завітали учні 5-11-х класів загальноосвітніх закладів міста, шкільний бібліотекар ОЗЗСО №1 Тетяна Безручко, педагог-організатор ОЗЗСО №2 Альона Чоботар, колектив Баштанського краєзнавчого музею на чолі з його директором Требухом О. О., члени літературно-мистецького клубу «Роксолана» та активні користувачі районної бібліотеки. Тут на учасників акції чекала розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Живе твоє, Тарасе, слово!». На ній були представлені книги з фондів районної книгозбірні, що розповідають про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка та добірка «Кобзарів» різних років видання. Окрасою виставки став вишитий портрет Тараса Григоровича, вбраний в українські рушники.

4 березня в затишній бібліотечній вітальні відбулося святкове засідання літературно-мистецького клубу «Роксолана», яке було присвячене найпрекраснішій, найчарівнішій половині людства – Її Величності Жінці. Споконвіку все починалося з неї, вона була святою, її обожнювали, оспівували у своїх поезіях Данте і Петрарка, Шекспір і Пушкін, Шевченко і Франко. Пензлі найталановитіших художників слугували цій красі, бо усе найдорожче, що є у житті – щастя, радість, кохання – пов’язане з жінкою.

 На святковий захід до бібліотеки завітали  начальник відділу розвитку культури та туризму виконавчого комітету Баштанської міської ради С. В. Березовська, представник громадської організації «Центр розвитку місцевої демократії Голос громади»  Ірина Соломська, члени клубу, партнери та  друзі бібліотеки.