Відгуки

Нещодавно із задоволенням прочитала книгу Тетяни Водотики «Історії успіху: видатні українські бізнесмени XIX століття», яка надійшла до Баштанської публічної бібліотеки від Українського інституту книги.

Анотація так гарно написана, важко додати щось своє і все ж…

Кожен розділ книги цікавий по-своєму.

У I розділі авторка розповідає про контексти та моделі підприємництва у другій половині XIX – на початку XX століття. Постає картина створення фундаменту майбутньої потуги української промисловості. Особливо цікаво, які процеси відбувались на південноукраїнських землях – Миколаївщині, Херсонщині.

У всіх подальших розділах авторка розповідає конкретні бізнес-історії або великих родинних фірм, або підприємців-одинаків. Закінчується кожна така історія аналізом вдалих рішень і серйозних прорахунків підприємців, що іноді призводили до краху цілих бізнес-імперій.

Вбачаються паралелі між тим, що відбувалося в XIX столітті і реаліями сьогодення: лобізм, боротьба, і не завжди чесна, за державні замовлення, прокручування різноманітних напівшахрайських схем та інше.

Якщо про одних підприємців (Терещенків, Симиренків) знала немало, то про інших зовсім мало, а то й нічого. Відкрила для себе постаті Олександра Поля і Олексія Алчевського, з якими пов’язане піднесення цілих регіонів.

Не знаю, як для фахівця, а для пересічного читача, такого як я, книга дуже цікава і повчальна. Дякую автору за цікаву книгу.

                                 Користувачка Баштанської публічної бібліотеки Людмила Шкарбан