RSS

Відслідковуйте новини

через RSS стрічку

Головна

Літературно – мистецький клуб «Роксолана» працює в центральній районній бібліотеці з 2007 року. Це творче об’єднання, яке зібрало до свого кола любителів художнього слова, музики, мистецтва. Число його постійних членів зростає і налічує вже більше 40 чоловік. У клубу є свій статут, девіз, гімн та його очолює президент. Тематика засідань різноманітна, але завжди цікава їх учасникам. Це і авторські вечори , і презентації художніх виставок членів клубу та їх авторських видань, літературно - музичні вечори, вечори поезії та ін. Проведення виїзних засідань клубу стали вже традиційними і завжди викликають захоплення. Кожного року роксоланівці відвідують Миколаївський театр драми та музичної комедії. За роки існування клубу проведено більше 100 засідань.

Клуб «Роксолана» - це своєрідна мистецька лабораторія, під впливом якої сформувалась поетична та мистецька творчість, розкрився талант багатьох членів клубу. З-під пера талановитих «роксоланівців» вийшло чимало творів, зігрітих душевним теплом, позначених індивідуальністю почерку. Завдяки плідній праці збагатилась їх творча палітра, змужнів талант, прийшло визнання не тільки на Баштанщині, а й за її межами. У їх творчому доробку вже 18 поетичних та 4 прозових збірок. На вірші членів клубу було написано близько 15 пісень. За роки існування клубу в бібліотечній світлиці було відкрито 17 персональних творчих виставок членів клубу та безліч їх було проведено і за межами бібліотеки.

Серед активних членів клубу – місцеві автори, які на засіданнях клубу виносять на розсуд слухачів свої твори. Свої творчі вечори провели в клубі С. Боголюк, Г. Гавва, В. Гребьонкін, В. Коваленко, В. Шведов, О. Бондаренко, О. Смола, Л. Шулюк та інші.

Протягом 2019року відбулися цікаві засідання:

 

Ірина Латарія :малюю світ своїми кольорами

Фото в тексті за посиланням

http://bashtanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=69016

Був чудовий теплий вечір. Весна стрімко переходила у літо, але надвечірня прохолода іще купала місто у ароматі відцвітаючої акації. Було тихо і затишно, зникало напруження трудового дня, земля чекала ночі у сподіванні відпочинку від жаркого дня.

Саме о цій порі в центральній районній бібліотеці збирались люди, для яких творчість стала основою життя. Вже одинадцять років тут, на базі головної книгозбірні району та міста працює літературно-мистецьке об’єднання «Роксолана». Воно налічує більше тридцяти учасників. Це – художники-аматори, поети, музиканти, самодіяльні композитори та виконавці, вишивальниці, майстрині рукоділля, любителі художнього слова, - всі для кого народна мудрість «Не хлібом єдиним живе людина»не тільки слова. Сьогодні це не просто зібрання, це навіть не колектив, це – творча баштанська родина, де панує повага, взаєморозуміння і підтримка. Ці люди - різні за віком, за професіями, за напрямками творчої діяльності, але тут, у бібліотеці, вони всі – «роксоланівці». Так назвали вони себе і так позиціонують себе у громаді. Живе, невимушене спілкування, потяг до розвитку дав свій результат: члени клубу були учасниками та отримували призові місця на різноманітних творчих виставках, конкурсах, що проводились на районному, обласному та всеукраїнському  рівнях. 15 збірок поетичних та прозових творів роксоланівців побачили світ за час роботи клубу. Відрадно те, що склад бібліотечного об’єднання постійно оновлюється. До «Роксолани» приходять нові талановиті люди, які своєю творчістю роблять світ кращим.

От і це засідання клубу, що пройшло в передостанній день травня, було присвячене творчій зустрічі із баштанською художницею, членом обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» Іриною Латарією.

У святково оформленій бібліотечній світлиці було розміщено виставку робіт майстрині. В основному, це картини, створені у стилі «батік». Яскраві, різнопланові, вони осяяли кімнату небесним світлом, створили атмосферу радості і захоплення красою творіння рук людських. Ірина В’ячеславівна має не тільки художній талант, вона займається і ткацтвом, і плетінням, і вишивкою. На виставці було представлено багато робіт, створених у стилі HandMade. Бібліотека підготувала ціле святкове дійство, аби презентувати творчість нової учасниці клубу якнайкраще.

Привітати майстриню з відкриттям виставки до бібліотеки завітали міський голова І.В.Рубський, начальник відділу розвитку культури та туризму виконавчого комітету Баштанської міської ради С.В.Березовська, представники громадської організації «Центр розвитку місцевої демократії Голос громади» Ірина Лашко і Олена Полянська, директор міського будинку культури О.Б.Крамаренко, директор краєзнавчого музею О.О.Требух, редактор газети «Голос Баштанщини» В.М.Гонта, колеги, друзі та родина художниці.

Відкриваючи виставку Ірини Латарії, директор центральної районної бібліотеки Г.І.Борщевецька нагадала про першу виставку, яка започаткувала бібліотечний проект «Арт-галерея», ще у 2008-му році. Це була виставка іконопису родини Проскурняк, де були представлені роботи, виготовлені та  оздоблені в авторській техніці. Можливо, ще тоді ця кімната отримала своє благословення на презентацію художніх робіт, що є окрасою людського життя. От і зараз своє місце тут зайняли прекрасні роботи Ірини Латарії, які дивують і приємновражають багатьох відвідувачів виставки. Вручаючи квіти, Галина Іванівна побажала художниці творчого натхнення до створення нових, життєдайних полотен.

Щирими словами привітав майстриню міський голова І.В.Рубський, який подякував Ірині В’ячеславівні за прекрасні роботи, за активну позицію у соціокультурному житті Баштанської громади та побажав розвитку та подальшого розквіту її таланту.

У виставковій залі було багато квітів, привітань, посмішок, і побажань успіхів на творчому шляху майстрині.

Запросивши гостей та учасників зустрічі до глядачевої зали, ведуча вечора завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Ірина Озерова розповіла присутнім про основні віхи життя та творчості І. В. Латарії, представила світлини із її домашнього архіву, а також запросила переглянути відеоролик із телепередачі «Розмова на тему. Проект «Нові імена Миколаївщини», учасницею якого була баштанська художниця. До розповіді Ірини Георгіївни долучилась і друг  та наставник майстрині Олена Михайлівна Козявко – керівник народної студії образотворчого мистецтва «Кольори веселки», що працює на базі міського будинку культури. Саме вона відкрила талант художниці та допомогла їй реалізувати його.

Плавно і органічно зустріч перейшла до живого і невимушеного спілкування з героїнею вечора. Власний вірш-присвяту майстрині прочитав В. В. Шведов – один із засновників клубу «Роксолана», баштанський художник та поет. В залі звучало багато музики, пісень. Чудовим, іскрометним виконанням привітав художницю народний гурт естрадної пісні «Дивограй» (керівник В. Крамаренко), що працює при міському будинку культури. Авторську пісню виконав баштанський бард Юрій Мельник. Прекрасні пісні-подарунки виконали Віктор Коваленко та Анатолій Грицюк. Привітав художницю і гурт «Полтавський» у складі Олександра Поліводи та Юлії Сушицької, що працює на базі Баштанського краєзнавчого музею.

Ірина В’ячеславівна щиро дякувала усім за привітання та розповідала про своє захоплення мистецтвом, яке стало сенсом її життя.

Завершувався вечір за філіжанкою ароматної кави, де учасники заходу ділилися своїми враженнями, пропонували нові зустрічі, обговорювали творчі плани.

Розходилися «роксоланівці» пізнього вечора. Світлий настрій та позитивні емоції, отримані від зустрічі із прекрасним, вони понесли у свої домівки, у свої родини. Нехай і там запанує краса.

 

Володимир Івасюк: сила серця і таланту»

Фото в тексті за посиланням

http://bashtanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=66748

В просторі плину століть часом з’являються постаті, якими пишається світ. Серед них – Володимир Івасюк, співочий світоч із народу, видатний український композитор, лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, автор 107 пісень, 53 інструментальних творів і музики до кількох спектаклів. Професійний медик та скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець, прекрасний фотограф, поет.

Вшановуючи пам’ять талановитого генія української музичної культури,15 березня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбувся музично-поетичний вечір «Володимир Івасюк: сила серця і таланту», присвячений 70-ти річчю від дня його народження. На бібліотечний захід завітали члени літературно-мистецького клубу «Роксолана», друзі та партнери бібліотеки.

Свято пошанування творчості великого музиканта розпочалося піснею, яка стала величним гімном його Таланту - «Пісня буде поміж нас», яку майстерно виконав місцевий поет та композитор Віктор Коваленко. Ведуча заходу Ірина Озерова звернулась до сторінок біографії композитора та розповіла історії створення відомих всьому світові пісень - «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори», «Балада про мальви». Кожна з них - окрема історія, окрема сторінка, а разом — золотий фонд української пісні. Присутні на заході поринули в ті далекі 70-ті роки,коли пісні Володимира Івасюка виконували Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та перемагали на телевізійних фестивалях пісні: «Пісня року – 1971»,«Пісня року – 1972», міжнародному фестивалі пісні в Сопотів 1974 році. Учасники заходу переглянули фотографії,  документальні відео фрагменти за участю В.Івасюка.

Ліричні пісні Володимира Івасюка – це подарунок українському народові, його немеркнучій красі з полонинами, горами, лісами, смереками і водограями.Бриніли серця у присутніх під час звучання чудових пісенних композицій у виконанні Лариси Шулюк, Валентини Стоянової, Анатолія Грицюка, Віктора Коваленка, Любові Курочкіної, Юрія Мельника. Пелюстки з троянд пісень Володимира Івасюка упали в наші серця навічно.

Звучали на зустрічі і вірші-присвяти Володимиру Івасюку від Віктора Коваленка, Миколи Волонтира, Юрія Мельника. А на завершення заходу всі разом заспівали легендарну «Червону Руту».

Володимир Івасюк завжди був, є і буде, бо його пісня - завжди поміж нас.

 

 

«В.Антонюк: І хочеться жити за новим сюжетом»

Фото в тексті за посиланням

http://bashtanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=66277

1 березня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулося засідання літературно-мистецького клубу «Роксолана». В цей перший чудовий весняний вечір в гості до роксоланівців завітав наш земляк, молодий талановитий поет, співак, музикант Валерій Антонюк.

Відкрила цю творчу зустріч директор Баштанської ЦБС Г.І.Борщевецька, яка щиро і сердечно привітала Валерія, який є найкращим користувачем центральної бібліотеки та який своєю творчістю прославляє наш край, своє улюблене місто. Галина Іванівна побажала молодому автору нових цікавих літературних знахідок та творчих злетів. А один із координаторів проекту «Талановита молодь Баштанщини» в рамках Цільової Програми роботи з обдарованою молоддю, місцевий поет С.Г.Боголюк розповів про створення та діяльність цього проекту та представив Валерія Антонюка, як найпершого учасника та дипломанта цього проекту в номінації «Літературно-художні твори»

А потім Валерій запросив присутніх поринути у світ його поезії і музики та поділився своїми планами на майбутнє. Розпочав Валерій зі своєї «візитівки»: Валерію 21 рік. Він студент 4-го курсу Чорноморського національного університету імені Петра Могили, навчається на факультеті англійської філології. Народився та виріс в своєму містечку – Баштанці, яку любить усім своїм серцем. Тут проживає його сім’я: мама Світлана, тато Андрій, менший брат Андрій та бабуся Емма.

За допомогою мультимедійної презентації «І хочеться жити за новим сюжетом…» талановитий юнак продовжив свій життєвий та творчий екскурс. Згадалося його дитинство,коли в три роки він почав читати. А навчила його читати бабуся Емма, яка і прищепила йому любов до книги. Саме книга та постійне читання й надихнуло юнака до творчості. Проводячи свій вільний час вдома над книжками чи блокнотом з віршами, Валерій придумував до них музику на гітарі. А потім почав і сам писати вірші. Приємно,що його поезії стали до впободи і рідним, і знайомим.

Роксоланівців вразила глибока філософська заглибленість у поетичних рядках,які Валерій читав неперевершено, просто-круто! Відкриттям для  присутніх стали поезії:«Дім пахне кавою та ялівцем…», «Коли вона розкладала карти…», «Де ті, що босоніж брели по росі…», «Сідай ближче, кидай зброю…», «Тримай, Маріє, всі шрами мої і рубці..». Ці глибоко особисті, чудові поезії  перепліталися з піснями під звуки гітари.

Члени літературно-мистецького клубу - М.І.Василенко, Г.І.Гавва, В.С.Костенко, Л.В.Авраменко, О.О.Скидан, подружжя Гребьонкіних, Шведових висловлювали свої думки з приводу творчості молодого поета, вітали талановитого земляка та бажали,щоб його творче натхнення ніколи не покидало його, а впевнено підіймалося по сходинках успіху довисокої мети.Пісенний дует у складі Юлії Сушицької та Олександра Поліводи привітали молодого автора гарними українськими народними піснями.

На завершення цієї прекрасної творчої зустрічі Валерій запевнив: «Моя творчість продовжується, і скоро можна буде почути нові пісні, прочитати нові вірші, а, можливо, і нові прозові твори. До нової зустрічі!»

 Запрошуємо вас у віртуальну подорож до Баштанської централізованої бібліотечної системи. Ми охоче відкриємо перед вами двері усіх наших закладів та поділимося  інформацією про свою роботу, розкажемо про героїчну історію политої потом і кров’ю наших предків рідної баштанської землі, її видатних синів і дочок, про талановитих і творчих людей, що живуть поряд з нами, про дорослих і юних баштанців, для яких бібліотека є бажаним середовищем розвитку, навчання, спілкування й відпочинку. Нам є що запропонувати усім нашим відвідувачам і в реальному житті, і у режимі  онлайн.

      Працюючи на майбутнє, ми активно займаємось проектною діяльністю, маємо деякі перемоги. Наші проекти підтримані програмою «Бібліоміст» та Міжнародним Фондом «Відродження». Ми готові поділитися на цьому сайті певними історіями успіхів роботи  Центрів вільного доступу до Інтернет, які були створені за проектом «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

          Тут ви зможете знайти інформацію  і про роботу наших клубів за інтересами. Особливо дорогим для нас та наших користувачів є літературно-мистецьке об’єднання «Роксолана», що працює на базі центральної бібліотеки вже шостий рік. Ми предметно займаємося краєзнавчою роботою. Нашими земляками є видатний письменник та громадський діяч О.О.Сизоненко, художник-монументаліст Г.О.Довженко, перший радянський рекордсмен світу з плавання, «король батерфляю» С.П.Бойченко. Про них та інших видатних особистостей нашого краю збирає матеріали центр краєзнавства «Оберіг», який також охоче поділиться своїми надбаннями із зацікавленими людьми. Активно втілюється в життя і проект «Центр сприяння соціальній адаптації молоді». З цією категорією користувачів ми працюємо предметно і виважено. На нашому сайті ви знайдете досить цікаву інформацію про різноманітні за змістом та форматом проведення заходи, спрямовані на молодіжну аудиторію. Певними цікавинками поділяться з вами і працівники районної дитячої бібліотеки. Дитячий проект «Екологія природи – екологія душі», що був підтриманий Міжнародним Фондом «Відродження», дає досить цікаві результати.

   Наша сторінка стане для бажаючих віртуальною доріжкою до широкої інформації про ввесь Баштанський район, його владні структури, економіку та соціальну сферу через посилання на відповідні сайти.

   Особливе вітання – колегам, бібліотечним працівникам, що завітають на цей сайт. Ми щиро раді зустрічі із вами та готові поділитися тим, що вміємо, і запозичити досвід вашої роботи. Запрошуємо вас, шановні колеги, до спілкування та обміну інформацією, яка допоможе нам усім у розвитку та вдосконаленні, сприятиме підвищенню якості бібліотечного обслуговування населення наших громад.

               Дякую, що відвідали наш сайт. До нових зустрічей! 

З повагою, директор Баштанської централізованої бібліотечної системи   Г. Борщевецька