До Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Баштанській центральній районній бібліотеці була організована книжкова виставка-пам’ять «У книжковій пам’яті миттєвості війни».

Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах присвячені видання цієї виставки. Зокрема, такі історико-меморіальні видання: «Безсмертя. Книга пам’яті України 1941-1945», «Безсмертна пам’ять», книги «Україна в роки Другої світової війни», «Україна в полум’ї війни 1941-1945», збірники дискусій «Україна і український народ у Другій світовій війні», спогади «Дорогами війни», «Пам’ять заради майбутнього», «Спогади-заповіти ветеранів», фотоальбом «Миттєвості війни» та багато інших.

На цій виставці також були представлені художні твори відомого українського письменника, нашого земляка Олександра Олександровича Сизоненка такі як: трилогія «Степ», романи «Валькірії не прилетять. (Берлінські хроніки)», «Не поле перейти». Ці твори – про реальні події Великої Вітчизняної війни. Їхні герої – конкретні люди із справжніми , а не вигаданими іменами.

Видання цієї виставки – це скромна данина пам’яті тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу Батьківщини, це уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.