Сьогодні, в рамках міні-проєкту «Книжкова пара» пропонуємо перегорнути сторінки художніх видань «Дружина доглядача зоопарку» американської письменниці Діани Акерман та «Ми живемо на краю вулкана» української авторки Надійки Гербіш. Майстрині пера в книгах зворушливо й реалістично втілили справжню історію Другої світової війни і величі людського духу.
   В своїй книзі Діана Акерман розповідає про подружжя Жабінських, власників Варшавського зоопарку, які під час війни переховували у зруйнованих вольєрах людей, що втікали від обвалів чи від єврейського гетто, і таким чином врятували близько трьохсот життів. Роман став міжнародним бестселером, тож 2017 року за мотивами книги вийшла у світ його екранізація.
   Літературно-художнє видання Надійки Гербіш, адресоване дітям молодшого і середнього шкільного віку, переносить читача на Тернопільщину під час Другої світової війни. Затишне життя єврейської родини у мультикультурному Збаражі розбивається на друзки, коли до міста приходять гітлерівські війська. Переживши безнадію гетто й втрату найближчих, маленька героїня знаходить допомогу. Одна з безлічі таких схожих і таких особистих історій. Це книжка про темряву, страх, горе — і про надію та нове життя, що зрештою перемагають. Засновано на документальних матеріалах.
   Вивчаємо історію в художньому слові! Ці книги чекають свого читача на полицях Баштанської публічної бібліотеки.