5 липня в Баштанській публічній бібліотеці в рамках проєкту «Феєрія кіно у бібліотеці» відбулась година кіно «Білі хмари» — кіносповідь про рідний край О.Сизоненка», на яку завітали користувачі бібліотеки дорослого та юнацького віку. Також долучились до заходу багаторічні партнери бібліотеки – директор Баштанського краєзнавчого музею Олег Требух, редактор газети «Голос Баштанщини» Васить Гонта та журналіст Любов Курочкіна.

Бібліотекар Валентина Стоянова провела присутніх стежками життя та творчості видатного земляка Олександра Олександровича Сизоненка – талановитого українського письменника, який майже кожен свій твір присвятив рідному степовому краю. Як зізнавався сам письменник: «Найдорожча, наймиліша, найулюбленіша моя книжка — «Білі хмари». Текст створювався ще в роки «відлиги» (книжка вийшла у 1964 році) і містив чимало гострих моментів. Втім, за спогадами самого автора, видати твір, що торкався табуйованих тем, було нелегко. А в 1968 році вийшов у світ кінофільм Ролана Сергієнка «Білі хмари», за однойменним романом Олександра Сизоненка, який був сценаристом стрічки.

Навіть у сильно усіченому вигляді фільм залишився унікальною в «доперебудовному» українському кінематографі спробою показати порівняно реалістичну картину колективізації й хлібозаготівель в Україні. Сприяв такому підходу вже матеріал, тому, що Сизоненко сам був уродженцем місцевості, де відбувається дія, в селі Новоолександрівка Баштанського району Миколаївської області, і в творі прозвучало чимало автобіографічних моментів. Ця кіносповідь не залишила жодного байдужого в бібліотечному кінозалі тому, що стрічка перенесла нас у 1930-ті роки нашої багатостраждальної Баштанщини.

Після перегляду фільму присутні обмінялись своїми враженнями від заходу та перегорнули сторінки екранізованих романів представлених на книжковій виставці «Вічна магія книги».

Наш гостинний бібліотечний кінозал проєкту «Феєрія кіно у бібліотеці» чекає на своїх глядачів протягом усього літа.