Сучасна бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад громади, який надає можливості для проведення різноманітних заходів, забезпечуючи їх інформаційну підтримку за допомогою різних джерел інформації, як традиційних, так і новітніх – електронних.

Однією з прогресивних форм взаємодії Баштанської дитячої районної бібліотеки з різними структурами в громаді є співробітництво, яке ґрунтується на взаємодії з іншими установами й закладами для проведення спільних заходів. Багаторічні партнерські стосунки пов’язують ДРБ з Будинком дитячої та юнацької творчості.

Так 6 і 8 травня в дитячій районній бібліотеці відбулися засідання гуртка «Екологічний театр», працюючого при БДЮТ. Учасники гуртка завітали на заходи разом з працівниками БДЮТ Сінчук О.Є., Ракітіною Н.М., а також з вчителем ОЗЗСО №1 Хижняк Н.В. Для них працівники дитячої районної книгозбірні, що працює за моделлю – Центр з екологічного краєзнавства,  провели природничу годину «Доля планети у твоїх руках».

Берегти, любити, пізнавати природу треба вчити дітей змалечку. І ми, дорослі, маємо використати всі можливості, щоб посіяти в юних серцях зернятка любові до природи.

Працівники бібліотеки за допомогою слайдової презентації розповіли дітям про значення природи для людини і ознайомили їх з правилами поведінки на природі. Маленькі гуртківці здійснили віртуальну подорож сторінками Червоної книги України, а також найвідомішими заповідниками нашої країни.  Юні користувачі переглянули цікаві пізнавальні мультфільми, а також ознайомились з енциклопедіями та періодичними виданнями природничої тематики, яких чимало в бібліотечних фондах.

А на завершення заходу дітей запросили до бібліотечної світлиці, в якій експонуються картини місцевої художниці І.В. Латарії. На картинах – різноманітні квіти, птахи і звірі. Твори художниці вразили дітей своєю яскравою і життєрадісною кольоровою гамою, а також довершеністю виконання.

Маленькі гості щиро подякували бібліотекарям за чудовий захід, а працівники дитячої бібліотеки запрошують всіх, хто  зацікавлений у формуванні екологічного світогляду у юного поління, до подальшої плідної співпраці.