Дитяча бібліотека

 Якщо протягом навчального року у школярів переважає «ділове читання», то під час канікул весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню художньої літератури і улюбленим захопленням. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але справедлива – у книг канікул не буває!

Напередодні осінніх канікул, на ганку Баштанської районної бібліотеки, з дотриманням всіх карантинних обмежень, для юних користувачів 4 – В класу ОЗЗСО №1 проведено інформаційний калейдоскоп «З книжкою канікули – сумувати ніколи». Бібліотекар Тетяна Сушицька ознайомила дітей з літературними новинками таких популярних книжкових серій як «Пізнаємо світ разом», «Сучасна дитяча проза» та ін. Слід зазначити, що вибір у сучасних юних читачів є: це й пригодницька література, і детективи, і казкове фентезі – найулюбленіші жанри дітей.

У більшості людей новорічні свята асоціюються з пухнастою красунею ялинкою і кожен хоче, щоб в його оселі красувалася ялинка чи сосна, мало задумуючись над тим, що мільйони деревець гинуть під сокирами. Втім, цілком можливо обрати альтернативу живій ялинці, зробивши добру справу для природи і при цьому створити святкову атмосферу. Для створення новорічних композицій відкриваються відмінні можливості.

23 грудня, в рамках традиційної акції Всеукраїнської екологічної ліги «Збережи ялинку» в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведена година екологічного дизайну «Як зустріти Новий рік: замість ялинки новорічний букет». Цього року на захід завітали учні 3-Г класу ОЗЗСО №1 з вчителем Войцеховою Н.А.

Рожеві лотоси на зеленому листі, пагоди в серпанку, снігові вершини та водоспади, суперсучасні міста і неймовірної висоти хмарочоси – все це Китай, загадкова, давня і вічно молода країна. Працівники Баштанської дитячої районної бібліотеки запропонували своїм юним користувачам ближче познайомитися з цією країною, адже 2019 рік проголошений роком Китаю в Україні.

З цією метою 12 грудня в районній дитячій книгозбірні проведено День інформації «Вивчаємо Китай разом». Програма Дня інформації була насиченою і цікавою.

В читальному залі ДРБ була оформлена книжкова виставка-інсталяція «Китай відомий і невідомий», на якій представлені численні видання, енциклопедії і журнали з фондів дитячої районної бібліотеки. Виставка, гарна і яскрава, була щедро прикрашена китайською атрибутикою.

11 жовтня, напередодні величних свят: Покрови Пречистої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України в Баштанській дитячій районній бібліотеці проведено годину веселих випробувань «Як малі козаки до бібліотеки ходили», на яку завітали учні 5-А класу ОЗЗСО № 1 з класним керівником Костенком В.С.

Ведуча заходу, бібліотекар Сушицька Т.В. за допомогою слайдової презентації розповіла про славні часи козаччини, після чого запропонувала перейти до інтелектуальних та спортивних змагань. Всі учасники заходу розділились на два курені: «Козацька люлька» і «Козацька шабля», обравши курінних отаманів. Бібліотекарі запропонували дітям цікаві вікторини, а також рухливі ігри – кінну естафету, подолання смуги перешкод та інші веселі розваги, в яких вони продемонстрували свою спритність і кмітливість.

У жовтні світова спільнота відзначає особливе свято – Всесвітній день тварин, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. Це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали справжніми членами сім'ї.

Не залишилась осторонь цієї дати і Баштанська дитяча районна бібліотека, в якій 7 жовтня проведено природничу годину «Брати наші менші – віддані й довірливі».

На цей захід завітали учні 4-А класу ОЗЗСО № 1 з вчителем Трандасир Л.О. «Ви відповідальні за того, кого приручили». Саме ця фраза, сказана колись А.С. Екзюпері в його творі «Маленький принц» і стала практично девізом заходу.

213-їй річниці заснування рідного міста був присвячений історико - краєзнавчий круїз «Стежками рідного краю», проведений 12 вересня в Баштанській дитячій районній бібліотеці. На цей захід завітали учні 5-Г класу ОЗССО №1 з класним керівником Кабановою І.О.

Баштанка – місто зі славними культурними традиціями. Порівняно невелике, ошатне, динамічне, наше місто змінюється буквально на очах. Тож працівники бібліотеки за допомогою слайдової презентації ознайомили юних користувачів з героїчною історією і славним нинішнім днем, з людьми, які самовідданою працею та своїми талантами творять сонячну думу про рідний край.

 Баштанка – місто доброї енергії, місто творчих людей, яке з кожним роком стає все кращим.  Наші юні користувачі знають тільки сучасну Баштанку, тому вони з захопленням переглядали світлини будівель і краєвидів міста 60-70-х років минулого століття, порівнюючи їх з нинішніми і відзначаючи, наскільки гарнішим стало наше місто. Юні гості із задоволенням переглянули відеокліп на пісню «Моя Баштанка», яка давно стала неофіційним гімном міста, а наприкінці заходу перевірили отримані знання, взявши участь у краєзнавчій вікторині.